Asset Publisher Asset Publisher

Puchar dla Jeleśni

24 lutego 2018 r. na stoku Rachowca koło Zwardonia odbyły się po raz IV Zawody Leśników w Narciarstwie o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach organizowane przez Region Górnośląski ZLP w RP, ZLP przy Nadleśnictwie Ujsoły oraz Stację Narciarską Zwardoń SKI.

Zgodnie z regulaminem, celem organizacji zawodów jest integracja pozazawodowa leśników i ich rodzin. Po raz kolejny cel ten został zrealizowany. W IV edycji zawodów udział wzięło ponad 120 osób, dla przypomnienia, w pierwszych zawodach na starcie stanęło około 60 zawodników.
Mimo trzaskającego mrozu od godziny 9:00 do zawodów przystąpili leśnicy wraz z rodzinami z następujących jednostek: Nadleśnictw Bielsko (16 osób), Brzeg (2), Herby (4), Jeleśnia (14), Katowice (2), Kup (3), Namysłów (4), Olesno (2), Rybnik (8), Siewierz (4), Sucha (10), Ujsoły (14), Ustroń (9), Węgierska Górka (6), Wisła (15), RDLP Katowice reprezentował nasz kapelan ksiądz Mikołaj Skawiński.

Gościliśmy również przedstawiciela RDLP we Wrocławiu z Nadleśnictwa Świdnica, a zawody uświetnił swoją obecnością po raz kolejny prof. dr hab. Jarosław Socha z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa.

Wszystkich uczestników jak zwykle podzielono na kategorie płciowe i wiekowe plus kategorię VIP. W każdej z tych kategorii zawodnicy dawali z siebie wszystko, a mimo emocji i ambicji, zawody zakończyły się szczęśliwie dla wszystkich. Jeszcze emocje nie minęły do końca, a uczestnicy już mówili o kolejnych zawodach, trochę z żalem, że trzeba na nie czekać cały rok.

Poniżej zestawienie najważniejszej kategorii:

Klasyfikacja drużynowa

Nadleśnictwo

 

Suma punktów

Miejsce

Jeleśnia

 

360

1

Ustroń

 

280

2

Bielsko

 

195

3

Ujsoły

 

192

4

Węgierska Górka

 

190

5

Wisła

 

176

6

Siewierz

 

158

7

Sucha

 

140

8

Rybnik

 

80

9